שמח לנשים

ערב שכולו העצמה נשית

עוצמתן של נשים אינה מוטלת בספק, שכן בכל יום הן נאלצות לג'נגל בין עשרות 'כובעים' ותפקידים – אימא, בת-זוג, בת, חברה, אשת-קריירה וכן הלאה. אנחנו, הנשים, נוהגות ברגישות אך בעוצמה, במוסר ובצדק, בחום ובאהבה, לתמרן בין תחומי האחריות והחיים השונים. גם לנו מגיע מדי פעם בפעם לעצור את המסע, המרוץ והדרך הבלתי נדלות בכדי להטעין מצברים, לנוח, להירגע, לשמוח ולחגוג את עצמנו. ובדיוק לשם כך נועד ערב נשים. קיימים ערבי נשים הפונים לנשים חילוניות בלבד, למגזר הדתי-חרדי בלבד או ערבים מעורבים.

ערבי נשים בסימן של רוחניות

ערב נשים יהווה את הפלטפורמה המושלמת להתכנסות נשית ועוצמתית. בערב שכולו יוקדש לכן, תוכלו להשתחרר יחדיו, לשמוח ולצחוק, לכאוב ולצמוח, להתרגש, ליהנות, להכיר, ללמוד ולחוות. ישנם סגנונות רבים של ערבי נשים, כשאחד המשמעותיים שבהם הוא ערב הפרשת החלה. הפרשת החלה היא אחת מבין שלוש מצוות שצוו על האישה היהודית לקיים. טקס הפרשת החלה הוא מוטל על כל יהודי,  אך במהלך השנים אלו היו הנשים שהפרישו את החלה ולפיכך הונהג והושרש את הנחלת המצווה על נשים. בתקופת בית המקדש, במהלך אפיית הבצק, חלק קטן ממנו היה ניתן לכוהנים כמתנה בעלת ערך מוסף וסמלי – הפרשת חלק קטן מן הבצק כהכרה לבורא עולם על המתנות והחסדים שהוא מעניק לנו. כיום, לאחר שבית המקדש נחרב, כבר לא מפרישים את החלה לכוהנים, אלא שורפים את החלק שהופרש. סמליות נוספת היא מצוותה הגדולה של האישה, כזו שלעיתים קרובות אחראית על תחום בישול המזון בביתה, על שמירת הכשרות בביתה. להפרשת החלה חשיבות משמעותית עבור הנשים, שכן הטקס הינו רוחני ומעצים ומהווה סגולה וברכה. נאמר שבזמן הפרשת החלה, שערי שמיים נפתחים וניתן להתפלל ולבקש מהיושב שבמרומים את שחפצה נפשנו בו.

שרות ונהנות

זמרות לנשים הן בדרך כלל זמרות הפונות לקהל הנשים הדתי-חרדי, אך אין ספק שגם נשים חילוניות ייהנו מערב לנשים בלבד המשלב זמרת. קיימות זמרות רבות המשלבות בהצלחה בין שירים אוריינטליים ומזרחיים לבין שירים מערביים טרנדיים ומודרניים, בין שירים חסידיים לשירים חילוניים, בין ז'אנרים שונים – לטיני, רוק, פופ, נשמה ועוד. הזמרת, עשויה להנחות את הערב מתחילתו ועד סופו ולהפעיל את קהל הנשים, או במקרים אחרים להגיע להופעת שירה בלבד. בהופעה, הזמרת תקפיץ את כולן על הרגליים, תעשה הרבה שמח ותבטיח חגיגת ריקודים והנאה עד בלי די. ואין ספק שנשים רבות יחושו יותר בנוח כהוגן לרקוד וליהנות ללא נוכחותם של גברים.

צוחקות ונהנות

אין ספק שזירת הסטנד-אפ היא כבר מזמן לא בבעלותם של גברים בלבד. אנחנו רואים בגזרת הסטנד-אפ כוח נשי הולך ועולה המציג תכנים הומוריסטיים וקורעים מצחוק. בין הסטנדאפיסטיות השונות נמצא סטנדאפיסטיות חילוניות שלא חוששות לחצות גבולות, לצד מופעי סטנד-אפ כשרים יותר. סטנדאפיסטיות דתיות מוכיחות שאפשר לצחוק כהוגן ללא ניבולי פה במופע קורע מצחוק שמוכיח שהחיים של כולנו, חילוניות ודתיות כאחד, לא חפים מנושאים שניתן להתבדח עליהם ובהם, זוגיות, רווקות, לחץ הורים, ילדים, קריירה ועוד. מופע הסטנד-אפ הדתי פונה לקהל הנשים הדתיות, אך אין ספק שגם חילוניות ימצאו עצמן מזדהות עם חלק מהתכנים. שילוב מופע סטנד-אפ נשי בערב נשים הוא כמעט מתבקש והופך את הערב לקליל, זורם ומהנה. משפט אחד מסכם הכול – הצחוק טוב לבריאות.

רוקדות ונהנות

הרקדות לנשים הן אטרקציה קופצנית במיוחד שתשדרג את הערב בהצלחה. הריקודים יאפשרו לנשים לנוע, לזוז, להשתחרר, וכן גם להזיע, בשילוב מינונים מוצלח בין תנועה, כושר וריקודים. קיימים סגנונות רבים של ריקודים, כשאחד הסוחפים שבהם הוא ריקוד הזומבה. שיטת הזומבה פותחה בשנות ה-90 על ידי הכוריאוגרף אלברטו פרס. בהדרגה, הזומבה סחפה את כל העולם בשל העובדה שמדובר בשיטת אימון המשלבת בהצלחה בין אימון גופני-אירובי לבין ריקודים מהנים. ריקודי הזומבה מבוססים על תנועות ריקוד ורשימות השמעה מוזיקליות חוצות עולם וז'אנרים – לטיני, מערבי ומזרחי היוצרים בליל מוזיקלי שמח במיוחד. כדי שהערב יופק כראוי, יש צורך בתקליטנית מקצועית שתלווה אותו. קיימות תקליטניות רבות המתמחות בהפקת סאונד, מיקסינג ושירים. ביניהן ניתן למצוא גם תקליטניות דתיות המתמחות בהפקת ערבי נשים ויודעות כיצד להתאים את השירים לכל קבוצת חוגגות.

ערבי נשים חגיגיים

ערבי נשים רבים מתקיימים לרגל אירועי חיים משמחים, כגון חגיגת הנישואין, דוגמת מסיבת המקווה. במסיבת המקווה חברותיה וקרובות משפחתה של הכלה מתאספות יחדיו בבית אמה של הכלה, כאשר היא שבה מהמקווה, במטרה לחגוג את מעברה מרווקות לזוגיות. ערב נערות ונשים נוסף הוא ערב הפרשת החלה לכבוד בת המצווה שבו כלת המצוות זוכה לערב משמעותי, רוחני, מהנה ובעל ערך מוסף.

באתר "שמח לנשים" תוכלו לקבל הכוונה ועזרה לקיום ערב נשים מרגש ומוצלח!

ערב נשים ערב נשים משולב עם הפרשת חלה. צילום: גיטל
לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559378506
*
*
*
השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559378506
*
*
*
חייגו עכשיו 0559378506